Czapeczka Little Cute

Idealistyczny obrazek, w który postanowiłam ubrać dzisiejsze popołudnie, wygląda tak: Szczęśliwi Rodzice idą przez Słoneczny Park, lekko popychając Nowoczesny Wózek, z którego, mimo Zawartości, nie wydobywają się żadne niepokojące dźwięki i rozmawiają sobie spokojnie o sprawach nie przyziemnych bynajmniej, ale o filozofii na przykład albo choćby o życiu tak w ogóle.

Szczęśliwi Rodzice – są. Słoneczny Park – jest. Nowoczesny Wózek – jest. Zawartość Wózka – jest. Czyli można malować.

Zawartość Wózka w postaci Chłopca sztuk jeden na razie je i pogodna jest nawet, w pogodności swej przysypiając lekko, co prognozuje na dalszą część tej godziny dobrze. Skoro prognozuje, to Nowoczesny Wózek zostaje przygotowany, godzina sprawdzona i czas odmierzony do początku następnego  jedzeniowego cyklu. Spokojnie powinno się udać. Zawartość Wózka z przyśnięcia popadła w zaśnięcie, więc teraz tylko kombinezon, czapeczka Little Cute i ruszamy.

Albo i nie. Bo Zawartość Wózka ubierać się w kombinezon i czapeczkę – jak się okazuje – we śnie nie lubi. Kombinezon niepokoi ją nieco, a czapeczka – w połowie choćby na główkę naciągnięta – rozbudza, co – któż by się dziwił – może przyprawić o Płacz Głośny i Żalu Szczerego Pełen. Więc przyprawia.

W kombinezonie i czapeczce Szczęśliwi Rodzice przechodzą więc do tak zwanego husiania, martwiąc się jednocześnie, czy aby kombinezonu i czapeczki zdjąć nie powinni wcześniej, bo w mieszkaniu ciepło wszak;  czy to zdrowo tak w kombinezonie i czapeczce Little Cute w ciepłym mieszkaniu Zawartość Wózka przez coraz dłuższy czas husiać? Ale jak zdjąć i uhusiać, to czy potem uda się bez płaczu nałożyć znów? Szczęśliwi Rodzice nie wiedzą, ale próbują. Nie udaje się.

Trzydzieści minut później Zawartość Wózka mimo kombinezonu i czapeczki Little cute osiąga emocjonalną stabilność. Szczęśliwi Rodzice zakładają pospiesznie kurtki, a Szczęśliwa Mama postanawia zignorować fakt, że na Idealistycznym Obrazku powinna wystąpić w płaszczyku i butkach na lekkim obcasie. Obcas poczeka na następny raz, ruszamy.

I nagle jest: i Park Słoneczny i kostka brukowa, co kółeczka Wózka podbija z wdziękiem. Szczęśliwi Rodzice Nowoczesny Wózek popychają lekko, rozmawiając – na razie tylko jeszcze – o jego Zawartości, ale dajmy im chwilę, a na pewno i filozofia i życie pojawi się też. Słońce pięknie występuje i z Nowoczesnego Wózka nie wydobywają się żadne dźwięki.  No, może coś tam się wydobywa, ale na razie niepokoić nie powinno chyba. Takie tam kwęku, kwęku co o filozofii i życiu nie przeszkodzi nam.

Zignorowane kwęku kwęku przechodzi w znajomy Szczęśliwym Rodzicom Płacz Głośny i Żalu Szczerego Pełen. Zawrócić trzeba Szczęśliwym Rodzicom więc, co też pospiesznie czynią. Płacz Głośny i Żalu Szczerego Pełen przechodzi w również znajomy już Gardłowy Krzyk Nieogarnionej Rozpaczy, co – mimo solidnej zabudowy Nowoczesnego Wózka – obrazek parkowy rozbija jak tanią szklankę z Biedronki.

I pędzą Szczęśliwi Rodzice, udając, że nie pędzą, że luz, a pot im z czół spływa i drzewa szumią niepokojąco. Ścieżka parkowa wydłuża się i deformuje, obrazek nie idealistyczny a surrealistyczny malując teraz zaciekle, Salvadora Dali Droga Szczęśliwych Rodziców Przez Mękę z Czapeczką Little Cute w Tle, co się na oczka Zawartości Wózka zsunęła całkiem, Nieogarnioną Rozpacz pogłębiając do granic wytrzymałości.

Piętnastominutowy spacer to jednak zawsze coś, mówią sobie Szczęśliwi Rodzice w windzie przez łzy, czapeczkę Little Cute z oczek Zawartości Wózka wreszcie zsuwając i widząc, że oczka te śpią już słodko Little Cute, zmrużone jakby żadna trauma, drama żadna nie rozegrała właśnie się. I ulga się pojawia, a po uldze trwoga znów, bo czy zostawić w kombinezonie i czapeczce, niech śpi, czy rozbieranie rozpocząć jednak, z lękiem zerkając w najbliższych minut przyszłość?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Między innymi. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s