Open space

Kompleks trzech budynków o angielskiej nazwie mieści się już prawie za miastem; wiezie mnie do niego tramwaj, wiezie, wiezie i wyrzuca na pętli. Po lewej stronie już pola, po prawej szklany świat. Dostaję się do niego za pomocą badża; wejście – piip, bramka –piip, wejście drugie  –piip. Mój badż jest tymczasowy, nie ma jeszcze zdjęcia. Pisze na nim, ze jestem nowa, na wypadek gdyby ktoś się nie zorientował po oczach błędnych i badża używaniu ostrożnym, niepewnym na piip czekaniu. Podglądam doświadczonych, co używają jakby od niechcenia i nie czekają wcale; też tak chcę, też próbuję – w pierwszej próbie bez świadków klinuję się w bramce.

W każdym z trzech budynków o angielskiej nazwie czysto, jasno i bardzo przestrzennie. Wchłania mnie ta przestrzeń razem z moim badżem, dzięki temu badżowi mnie niesie. Inni dają się nieść bez pośpiechu; wokół raczej spokojne rozmowy, przestudzone herbaty i kawy, przegląd prasy w stołówce niespieszny. Wszyscy raczej open, frendly i ju welkom, w open spejsach działa klima i klimat jest zespołowy. Zespół to jest team, a spotkanie stand up, chyba, że się siedzi, no to wtedy nie wiem.

Siedzę zatem, czas mi płynie, światło gaśnie i zapala się samo. Z biurka, co ma numer, loguję się w świat, patrzę jak się kurczy po zalogowaniu.  Joe ze Stanów pisze, że raczej approved, Ashid z Indii, że telefon już działa. Podnoszę głowę w zdumieniu, nikt inny się jednak nie dziwi. Myślę sobie, kim jest Ashid i co tam u niego. Myślę sobie, wyobrażam i zoomuję świat.

Gdzieś tam w Indiach siedzi Ashid, może dłuży mu się czas. Patrzę w okno jak na polach jesień kładzie się na wznak.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Między innymi i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Open space

  1. Anna pisze:

    Ładnie. Tak lubię.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s